Posted on

تاریخچه روغن آرگان مراکش (Argan History)

تاریخچه آرگان

تصور کنید یک میوه بسیار مغذی وجود دارد که بز ها برای خوردن آنها بالای درختان میروند.در داخل این میوه ، دانه مغزی کوچکی است که از آن آرگان میگیرند.

تاریخچه آرگان

برای نسل ها بومیان جنگلهای آرگان در مراکش از این دانه ها روغن آرگان میگرفتند ، و به عنوان مکمل غذایی استفاده میکردند.همچنین برای درمان زخم ها و تسکین بثورات و برای تغذیه پوست و مو مورد استفاده قرار میدادند و به این درختان آرگان که رشد کندی هم دارند احترام میگذاشتند.

در سال ۱۹۹۸ جنگل آرگان توسط یونسکو ، ذخایر ارزشمند موجود در بوسفورز (biosphere) اعلام شد.

استفاده از روغن آرگان در طول تاریخ

استفاده از روغن آرگان فقط در مراکش محدود نبود ، مراکشی ها این روغن را به کشورهای همسایه و سایر نقاط جهان صادر میکردند که در حال حاظر روغن آرگان یک روغن شناخته شده در سطح دنیا به عنوان درمان بثورات ، نیش حشرات ، عفونت های پوستی و مرطوب کننده موثر وطبیعی برای پوست و مو است.

یکی از دلایل اصلی شناخته شدن روغن آرگان غنی بودن آن از ویتامین A و ویتامین E است. با این حال، روغن آرگان شامل آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب امگا ۶ و اسید لینولئیک است.

زمانی که از روغن آرگان استفاده میکنید ، تروکوفرول از ویتامین E به افزایش تولید سلول جدید در سطح خارجی پوست یا مو کمک می کند و پوست و موهای سالم را حفظ می کند. به همین دلیل است که شرکت های لوازم آرایشی از آن در محصولات ضد پیری و محصولات مراقبت از پوست خود استفاده می کنند.

خبر خوب این است که برای به دست آوردن مزایای روغن آرگان شما مجبور نیستید کرم های آرایشی لوکس و محصولات مراقبت از پوست را خریداری کنید. شما می توانید فقط روغن آرگان را خریداری کنید، و این بسیار برای شما بصرفه تر است.

 

خرید روغن آرگان اصل 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *